Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
17.08.2009 21:10 - За работодателите и за търсещите работа
Автор: dobsun Категория: Лични дневници
Прочетен: 702 Коментари: 0 Гласове:
6

 Уважаеми работодатели:

1. Не гледайте на кандидатите като стока за продан.
2. Кандидатите за работа са хора като вас - несъвършени.
3. Когато сте организирали интервю за дадена длъжност, бъдете искрени в изискванията си. Кажете всички плюсове и минуси още в самото начало, а не изтъквайте само предимствата на длъжността.
4. Спазвайте обещанията, които сте дали на служителите си. Защото при евентуално напускане от тяхна страна бъдете сигурни, че останалите ще разберат за вашата некоректност и трудно ще си намерите човек.
5. Не се водете по външния вид на кандидатите. Не винаги външният вид е правопропорционален на умствения багаж.

Уважаеми кандидати за работа:

1. Уверете се, че длъжността, за която кандидатствате, е точно тази, за която сте мечтали цял живот.
2. Помнете, че освен задължения, вие имате и ПРАВА
3. В случай, че сте одобрени за някаква работа, не се страхувайте да поставите вашите изисквания и условия към работодателя си. Все пак вие сте хора с достойнство, а не предмети.
4. Спазвайте изискванията на работодателя и на фирмата, в която работите.
5. Ако в процеса на работа се появи ситуация, за която не сте предварително предупреден, а научавате от колегите че подобни ситуации се случват често - напуснете. Бъдете сигурни, че ще има и други подобни положения
6. Ако усетите, че положението става нетърпимо, че тъпчете на едно място, че нямате никакво развитие във фирмата, в която сте - време е да смените работата.
7. Ако искате да не работите цял живот - намерете такава работа, която да ви доставя удоволствие и която да вършите с цялото си сърце.

Желая успех и на двете страни!

Гласувай:
6

Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: dobsun
Категория: Лични дневници
Прочетен: 186479
Постинги: 80
Коментари: 246
Гласове: 1431
Архив
Календар
«  Април, 2024
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930